Youtube’dan Para Kazanmak

Youtube’dan Para Kazanmak

16 Aralık 2018 0 Yazar: Para Kazanma Kılavuzu

YouTube’dan Para Kazanmak

Youtube üzerinden para kazanmak için özgün ve kaliteli videolar paylaşmak gerekiyor.
İnsanların sizin youtube kanalınızı izlemesi için açtığınız kanala bol miktarda takipçi toplamaktadır.

İnsanların sizi izlemesi ve bol takipçi toplamanız için cezbedici konular bulmalı kalite içerik üretmelisiniz. Her ne kadar karmaşık olsa bile, bu gibi şeyleri yapabilmek için teknik bir bilgiye ihtiyacınız yoktur. Size belki de imkansız geliyor olabilir, ama inanın ki Youtube’dan para kazananlar var.

Youtube’dan Para Kazanmak: Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

Şimdi Sizlere en basit şekilde Youtube’dan para kazanmak için yapacağımız işlemleri maddeler halinde açıklayacağım.

1. Video Üretmek

İlk yapmanız gereken Video Üretmek, aslında işin en cilveli kısmı da burası olması gerek. Youtube’dan para kazanmanız videoların kalitesine bağlıdır. Bu konu özellike üzerinde durmanız gereken bir konudur.

1.1. Konu seçimi

Nasıl konu seçmeliyim diye düşünürseniz eğer ki düşünmelisiniz. Bunun için en iyi yapacağınız şey geniş kitleye sahip olan yabancı Youtube kanallarına göz atmaktır. Bunların arasından ilgi göreceğini düşündüğünüz formatları örnek alabilirsiniz.
Size şöyle bir örnek vereyim her ne kadar farklı sektörler içinde yer alsa dahi, Acun Medya yurt dışından format üreten şirketlerden satın aldığı projeler ile bizim kütürümüze göre uyarlayarak inanılmaz başarılar elde etmiştir.

1.2. Özgün olmak

Tamamiyle özgün olmalısınız. Hatta özgün olmak sizi gerçekten oldukça zorlayacak, yapılan birşeyi yapmak kolaydır ama yapılmamış birşeyi yapmak o fikri kavrayabilmek, yenilikçi olmak, üretken olmak daha zordur. Yapacağınız videoları siz üretmelisiniz. Belki daha önce aynı konu için videolar olabilir kafanıza takmayın önemli olan sizin tarzınız kendi tarzınızı yaratın.

1.3. Kalite
Çekmiş olduğunuz video, ekran görüntüsü ve mekan kesinlikle çözünürlüğü kaliteli olmalıdır. daha fazla video yayınlamak için gelişi güzel yayınlar yapmamalısınız.

2. Kanal Açmak

Youtube’a kanalı açmak için yapmanız gereken bir gmail hesabı edinmelisiniz. daha sonra kanalı açmak için sol tarafta bulunan menüyü kullanmanız yeterl olacaktır. konu ve kanal ismi uyumlu olursa çok iyi olur.

Örnek verecek olursam eğer mesela sizin bir yemek tarifleri için kanalınız var bu kanalın adını “Muhittin’in Mutfağı” iyi bir isim olabilir. Yemek tarifleri verdiğiniz kanalda ise mizaha yönelik içerikler yayınlamak mantıksız olur değil mi ?
Eğer birden fazla konuyla ilgilenmek istiyorsanız her biri için farklı kanal açmak daha faydalı olur diye düşünüyorum.

3. Devamlılık
Devamlılık, Youtube’dan para kazanmak isteyenlerin olmazsa olmazıdır.
Örnek veriyorum siz 10 tane video eklediniz ve her biri 500.000 kişi tarafından izlendi. Artık para kazanmaya da başladınız ama unutmayın herşey bir başlangıç. daha fazla kazanç için daha fazla çalışmalısınız
Sizi Takip edenler her daim yenilikler ister, daha fazlasını bekler, kısacası her zamn güncel kalmanız gerekmektedir. ayrıca siz bunları yaparken ara vermemeniz gerekiyor.
Bir kaç gün ara verip tek seferde birden fazla video paylaşmak yerine her gün bir adet paylaşmanız daha mantıklı olacaktır.