Takip Edin

İş Fikirleri

Sermayesiz İş Fikirleri

Yayınlanma tarihi

-

Sermayesiz İş Fikirleri 

Bir çok zaman düşünsek ve iş kurmak istesek de bazı talihsizlikler yüzünden herşey istediğimiz gibi gitmeyebilir. Bu gibi problemlerin en büyüğü sermayemizin olmamasıdır. eğer sermayemiz yok ve iş kurmak istiyorsak hayat o kadar da acımasız değil. ufak tefek sermayeler ile de iş yapabilirsiniz. Neler yapabiliriz diyorsanız ki asıl konumuza geçelim

1- Stand Kurmak

Stand kurmak çok az sermaye ile yapabileceğiniz bir iştir. Stand da sizde Patlamış mısır, hediyelik, çocuklarını ilgisini çekecek şekerli oyuncaklar ve farklı ürünler satabilirsiniz tabi bu işi yapabilmeniz için nasıl Midye Tezgahı, Tavuk Pilav Tezgahı, Kumpir Tezgahı gibi sektörlerde belediyeden izin almanız gerekiyorsa stand için de belediyeden izin almanız gerekmektedir.

2-Çağrı Merkezi Müşteri temsilcisi olun

Günümüzde sadece bu tarz işlere ofislerden bakılmıyor. Dilerseniz bu tarz işleri internet bağlı bir bilgisayarınız ile evinizde sessiz sakin çalışma yapabileceğiniz bir alan varsa evinizde bile yapabilirsiniz. Bu iş için genelde insanlar ile iletişiminiz yüksek olmalı. Endişenmemeli ve sabırsız davranmamılsınız. Müşterilere karşı son derece sabırlı davranabilirseniz sermayesiz bu tarz bir işten güzel paralar kazanabilirsiniz.

3- Çiğ Köfteci Açmak

Çiğ Köfteci açmak az sermayeli bir işe göre gayet avantajlı bir iştir. 5.000 TL ye bile çiğ köfteci acabilir dilerseniz bayilik alarak daha az sermaye koyabilirsiniz. Sermayesiz dediğimiz işlere göre biraz bütcesi olsa da bunu da az sermayeli olarak yazmak istedim.

4-Fidan Yetiştiriciliği

Sermayesiz olarak yapabilecek bir diğer iş ise fidan yetiştiriciliğidir. Eğer Fidan Büyütmeden anlıyorsanız evinizde buna müsaitse sizde Fidan Yetiştirerek güzel paralar elde edebilirsiniz.
Fidandan ziyade yanı sıra Süs bitkileri, Gül, Çiçek Üretimi yaparak da para kazanabilirsiniz.

5-Makale Yazın

Yazmayı seviyorsanız bu yeteneğinizden de güzel paralar kaldırmanız kaçınılmazdır. Makale alış satış yapabileceğiniz bir çok internet sitesi var. Bu sitelerden birini gözünüze kestirip makale sipariş listelerini takip etmelisiniz. ilgi alanınız olduğunu düşündüğünüz konuları yazarak para kazanabilirsiniz.

6- Evde Yemek Yapmak

Evde yemek yaparak para kazanmak da az sermayesiz iş fikirleri kategorisinden en karlı işlerden biridir diyebiliriz. Evden yemek yapıp satmak Türkiye’de trend olmuş bir durumda ve sektör daima büyüdükçe büyüyor. Büyük iş binalarına, yerlerine yakınsanız evde yemek yapıp satışı için bir dükkan açabilirsiniz.

7-Şemsiye ve Çorap Satmak

Türkiye’de birçok çorap firmalarından alacağınız çorapları satarak sermayesiz olarak bir işe girişebilirsiniz. Ortalama her bir çoraptan yaklaşık yüzde 500 kar marjı kazanıyorsunuz. Ayrıca bu çorapları almak için az da olsa sermayeye ihtiyacınız olacaktır fakat bu tarz firmalar bir sözleşme imzalamanızı isteyerek, çorapları parasız olarak veriyor. Sattıktan sonra ödemenizi istiyor. Ayrıca yağmurlu havalarda stokta bulundurduğunuz şemsiyeleri piyasaya sürerseniz fırsatcılıktan istifade ederek hem insanlar için bir iyilik yaparsanız hem kendiniz için iyilik yaparsanız bu şekilde de güzel paralar kazanmak mümkündür.

8- İnternette ürün satın

İnternette ürün satmanız demek başlangıçta illa bir sermayeniz olması gerektiği anlamına gelmez. Diğer insanların sattığı ürünleri satabilir ve komisyon alabilirsiniz. Çeşitli ürünler satan kişiler ile temas kurun. Pazarlama beceriniz varsa eğer bu yolla da güzel paralar kazanabilirsiniz belki de zamanla kendi ürünlerinizi satarsınız.
9- İnternette Blog Oluşturmak

5.madde de dediğim gibi makale yazarak para kazanabilirsiniz fakat bu makaleleri kendi blogunuzda paylaşarak daha da büyük paralar kazanabilirsiniz. Makale yazmayı seviyor biraz da olsun bilgisayar ile aranız iyise yapamayacağınız hiç birşey yok tamamen hazırsınız geriye sadece Blog sayfanıza Google Adsense (Adsense Nedir Tıkla) ile reklam bağlayarak trafik çekmeniz kalacaktır.

10-Muhasebecilik yapın

Muhasebe konusunda deneyim ve bilginiz varsa küçük işletmelere hem online hem de bulunduğunuz alanda hizmet verebilirsiniz. Küçük işletmelerin bir çoğunun muhasebe departmanı yoktur. Muhasebe için genelde birileriyle anlaşırlar. İşi sizin almanız için profesyonellerden daha düşük miktarda ücret talep edebilirsiniz.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Bitnami