Takip Edin

İş Fikirleri

Öğrenciler İçin İş Fikirleri

Yayınlanma tarihi

-

Öğrenciler İçin İş Fikirleri

Yeri gelir deriz ki zor iştir öğrenci olmak.. Üniveriteye gitmeyenlerin ve Yaşça büyük olanların genelde tepkisi “Ne zoru be öğrencilik gibisi var mı ekmek elden su gölden” dediğini duyar gibi olduk değil mi ? fakat öğrenci olmanın da vardır kolay yönleri mesela stres gibi yönlerden öğrencilik hayatı daha rahat olabilir. Ama tek bir husus var o da öğrenciye hayatını zehir edebilir “Şu okul bitse de gitsek..” dedirtebilir. Neden diye sorarsanız o da maddiyat Farkındaysanız öğrencilere ek gelir diyerekten bir ton part-time iş vardır yani diyeceğim o ki o filmlerde izlediğimiz gibi mesela Amerikan Pastası filminde ki gibi bir hayatı yoktur Öğrencilerimizin.
1- PART TİME ÇALIŞARAK PARA KAZANIN

Tüm klasikler gibi bende bu konudan başlamak istedim bu fikirden o kadar bahsetmeye gerek yok zaten birçok öğrencinin başvurduğu ilk yöntem budur bunu bilmeyen ya öğrenci olmamıştır ya da parası çoktur şimdi bu sektörde yaptığınız anlaşmaya göre haftanın birkaç günü sadece günün belirli saatleri çalışırsınız. Paranızı da günlük olarak alabilirsiniz.

Ama size şunları belirtmek isterim ki Part Time çalışarak gelir elde etmek isteyen arkadaşlar çok dikkat etmesi gereken hususlardan biride çalıştıkları saate oranla ne kadar kazandıklarıdır. Üzgünüm ama net bir rakam isterseniz saati 8-10 liraya denk gelen bir iş gayet uygundur daha yukarısını ise hiç düşünmeyin hemen kabul edin.
Bir sonra ki husus olarak da yaptığınız işin zor ve ağır olmamasına dikkat edin sonuçta öğrencisiniz yahu bu kadar ezilmenize gerek yok Her ne kadar para kazanmaya ihtiyacınız olsa da Patronun veya şımarık, kıl bir müşterinin ağız kokusun çekmek zırunda değilsiniz. İnanın etrafta part-time iş istemediğiniz kadar çok

2) MAKALE YAZIN

Bir kaç konuda daha bahsettim hatta makale yazmaktan çok bahsettim ve çekinmeden tekrardan bahsediyorum evet öğrenci arkadaşlarım makale yazarak zahmetsiz ve evinizden zorlanmadan para kazanabilirsiniz. Şimdi Sayın okurum “Nedir bu makale anlat da bilelim çatlatma insanı..” dediğini duyar gibi oldum hiç gevelemeden giriyorum konuya İstenen herhangi bir konuda iş verenin belirlediği kelime sayısı, anahtar kelimeler gibi belli başlı kurallara uyarak iş verenin belirlediği sitelerde yayınlanmak üzere bilgilendirici makaleler yazarsınız ve kelime bazında para alırsınız.hatta daha fazla detayını öğrenmek isterseniz sağdan soldan internetten makale yazmak ile ilgili bir sürü yazı bulabilirsiniz ve ya doğru tercihi yapıp bu siteden de okuyabilirsiniz. Ama lafı gevelemeden söyleyecek olursam ayda 2.000, 3.000 hatta 5.000 TL kadar kazanacağım diye hayaller sakın kurmayın. bi an kazanabilirsiniz diyeceğimi sansanızda öğrenci arkadaşlarım makale yazarak para kazanmak işinden amatör şekilde ayda 500-1000 TL arası bir ek gelir elde etmeniz zor değildir. Tecrübelerime dayanarak size kesin ve net cevaplar veriyorum tereddütsüz emin olabilirsiniz.

3-) İKİNCİ EL EŞYALARINIZI SATABİLİRSİNİZ

İkinci el eşyalarınızı satabilirsiniz fakat bu işi yalnızca kendi eski eşyalarınız ile sınırlandırmayın, Öğrenci adamsınız ihtiyacın var hocam bak biraz cevreye illa ki arkadaşının ve ya çevrenin eşyalarından da komisyon kazanabilirsin.

4-) WEB SİTESİ İLE PARA KAZANMAK

Tahmin edeceğiniz gibi bu gelir kaynağından faydalanabilmek için internet kullanmaktan fazlasını yapabiliyor olmanız lazım.. Diyelim ki Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım mühendisliği gibi tam konunun merkezi olan bölümlerde okursanız ne güzel ama böyle bir zorunluluğumuz yok tabi yine de yapabilirsiniz.
Blog kurarak başlayabilir sitenize adsense alabilirsiniz. bunun hakkında detaylı bilgileri web sitemizde zaten bulabilirsiniz bunu sizde biliyorsunuz.

5-) BÜYÜKLERİNİZİN ELİNİ ÖPÜN
Evet öğrencilerimiz için en iyi para kaynağı ise büyüklerimizi sıkça ziyaret edip el öpmektir.
1 Yorum

1 Yorum

  1. Admin

    10 Aralık 2018 at 17:21

    Başarılı

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Bitnami