Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır

Para kazanmanın birçok yöntemlerinden biride makale yazmaktır. Öncelikle makale nedir nasıl yazılır gibi konulara açıklık getirelim.
Makale nedir?

Wikipedi şöyle tanımlıyor: Makale, herhangi bir konuda, bir görüşü, bir düşünceyi savunmak ve kanıtlamak için yazılan yazılara denir. Gazete ve dergilerde yayımlanır. Bir gerçeği açıklamak, bir konuda görüş ve düşünceler öne sürmek ya da bir tezi savunmak, desteklemek için yazılan yazılara da “makale” denir.

Makale Nasıl Yazılır ?

1-İmla Kurallarına Dikkat Edin

Makale yazabilmeniz için öncelikle imla kurallarına dikkat etmelisiniz bir kelimeye anlam yüklemeniz için virgüller çok önemlidir. Mesela örnek verecek olursak “Oku, baban gibi eşek olma.” Burada demek istenilen tam olarak senin baban bir eşek. Eğer okumazsan sen de onun gibi olursun demek isteniliyor. ama bir de şöyle bakalım “Oku baban gibi, eşek olma” burada ise baban gibi okumanı ve eşek olmamanı söylüyor. hani bir cümle virgül ile farklı anlamlar taşıyabilir makale yazabilmeniz için bu tarz olayları iyice kavramanız gerekiyor.

2-İçerik Yazılacak Konu Hakkında Bilgi Sahibi Ol

Yazacağınız konu hakkında herhangi bir fikriniz ve düşünceniz yoksa, keskinlikle bolca makale okumanızı tavsiye ederim.

3-Cümleleri Fazla Uzun Yazmayın

İnsanlar internet ortamında bazen aşırı sabırsız olabiliyor. Sizin yazdığınız makalede ki uzun cümleler vermek istediğiniz mesajı zorlaştırır. önemli olan bir konu ise uzun makaleler ziyaretcinin gözünü korkutur. kesinlikle kısa ama anlaşılır cümleler kurun, okuyucuyu sıkmayın.

4-Önemli Noktaları BelirtinAra başlıklar vererek okuyucuya daha iyi etkili bir iletişim kurmanızı mümkün kılar. Zamanı olmayan okuyucular vurgu ile belirttiğiniz noktalara göz atmak isteyebilir. Ayrıca ara başlıklarda arama motorlarında etkili olur.

5-Kopya Olmamalı

Para kazanabilmeniz için yazdığınız makalenin özgün olması şart. Yazdığınız makalenin daha önce herhangi bir kopyası olmamalı.

6- Yanlış bilgiler kullanmayın

Aslında bu konu daha çok yazacağınız konuyu iyi araştırmanız ile alakalıdır. yazacağınız konuyu iyi araştırırsanız zaten iyi bir araştırma sonucunda doğru bilgilere ulaşacaksınızdır.7-Seo uygun içerik hazırlamalısınız

Ziyaretci yani okuyucuyu ne kadar memnun ederseniz Google’ı da o kadar memnun etmiş olursunuz.
Mesela örnek verecek olursam Makalenizi bitirdikten sonra bir defa okuyun. kronometre tutun. 4 dakika tuttuğunu varsayalım. Eğer verilerde makalenizin ortalama okunma süresi 2 dakika ise okuyucular yazınızın yarısında siteden çıkıyorlar demektir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitnami