Takip Edin

İş Fikirleri

Eski Kıyafetleri Parayla Satmak

Yayınlanma tarihi

-

Eski Kıyafetleri Parayla Satmak

 

KULLANILMAYAN KIYAFETLERİ PARAYA ÇEVİRMENİN YOLLARI NEDİRDeğişen ekonomik şartlar insanları gün geçtikçe ikinci el kıyafet almaya yönlendirmiştir. Dolabımızda yer kaplayan kullanmadığımız kıyafetleri satarak ve yerine yine ikinci el kıyafetler satın alarak aile bütçemize katkı sağlayabilirsiniz. Hayatımıza internetin girmesiyle bütün işler daha kolay hale gelmiştir. İnternet kullanımının bu kadar yaygın olmadığı yıllarda ikinci el eşyalar bit pazarı dediğimiz yerlerde satılır ve dar gelirli kesim bu pazarlardan alış veriş yapardı. Şimdiler de ise durum değişti internet üzerinde birçok uygulama oluşturuldu ve bu uygulamalar sayesinde insanlar kullanmadıkları eşyaları,kıyafetleri,kitapları,oyuncakları daha aklınıza gelen birçok şeyi satarak paraya çeviriyorlar. Şu ayrıntıya değinmeden geçmeyelim ; bir zamanlar  dar gelirli olanların tercih ettiği ikinci el kullanımına şimdilerde  ekonomik durumu iyi olan kişilerde ilgi göstermektedir. İnternet üzerinde ikinci el eşya satışı yapabileceğiniz  birden fazla uygulama var ancak bugün sizlere bu uygulamalardan biri olan GARDROPS hakkında çok detaylı bilgiler vermeye çalışacağım.

GARDROPS UYGULAMASI İLE NASIL SATIŞ YAPILIR

İlk olarak akıllı telefon üzerinden App Store girerek GARDROPS uygulamasını telefonunuza indirerek Facebook bağlantısı ile giriş yapıyorsunuz. İşte Gardropsa adım atmak bu kadar kolay. Site satışına onay verdiği ürünler; her türlü bayan giyim, ayakkabı,çanta,gözlük,saat,şapka,peruk ve diğer aksesuar çeşitleri, takı, her türlü kozmetik ürünü ,parfüm,çocuk kıyafetleri,oyuncak,kitap gibi farklı tarzda ürünlerin satışı yapılmaktadır.

Satışını yapmak istediğiniz ürünün bir kaç açıdan fotoğrafını net bir şekilde çektikten sonra ürünün markası, bedeni,rengi , ne kadar kullanıldığı, herhangi bir sorunu olup olmadığı hakkında detaylı bilgileri yazmak zorundasınız.En son olarak satmak istediğiniz fiyatı belirtikten sonra yapmanız gereken tek şey ürünün satılmasını beklemek olacaktır. Gardrops ürününüz satıldığına dair cep telefonunuza bildirim yollamaktadır.

Ürününüzü paketleyip PTT Kargo aracılığıyla herhangi bir kargo ücreti ödemeden 3 iş günü içerisinde göndermelisiniz. PTT Kargo görevlisine ürünün sipariş kodunu mutlaka bildirmeniz gerekiyor. Alıcı ürünü teslim aldıktan sonra paranız Gardrops tarafından hesabınıza aktarılır.

Gardrops yetkilileri vermiş oldukları bu hizmet karşılığında hem alıcıdan hemde satıcıdan komisyon almaktadır.Komisyon ücreti 3 TL den başlıyor ve satış bedeli arttıkça komisyon ücreti de artıyor. Komisyon ücretini duyunca gözünüz korkmasın 13 TL’lik satış yaptığınızda 3 TL komisyon alıyor. Gardropsa ne kadar çok ürün yüklerseniz o kadar çok satış yapma şansınız artar.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Bitnami